Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

Podziękowanie Ambasady Węgierskiej w Polsce dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Podziękowanie Ambasady Węgier w Warszawie dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Czytaj więcej »

Odszedł wielki przyjaciel Polaków: Władimir Iwanowicz RASZEWSKI

Na wojskowym cmentarzu w Kaliningradzie pochowano 11 września 2020 r. Władimira Iwanowicza Raszewskiego, rosyjskiego patriotę i otwartego  na innych człowieka, wielkiego przyjaciela Polski i Polaków. Od kilkunastu lat, jako przewodniczący Regionalnej Organizacji Społecznej „Kaliningrad - Świnoujście - Olsztyn” współpracował ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego, szczególnie z Zarządem Wojewódzkim ZŻWP w Olsztynie.

Czytaj więcej »

1 września, Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

Czcząc pamięć poległych i zmarłych, oddając hołd żyjącym kombatantom i weteranom, w dniu 1 września 2020 r. delegacje Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego złożyły wiązanki kwiatów na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Czytaj więcej »

Olsztyński sztandar na 1-wrześniowej uroczystości

Poczet sztandarowy Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Olsztynie uczestniczył w uroczystości z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej,  która odbyła się pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w centrum miasta.

Czytaj więcej »

WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - II TURA

13 lipca 2020 r. Państwowa Komisja Wyborcza podała, że Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Prezydent otrzymał 51,03 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,97 proc.

Głosowało ponad 20 milionów uprawnionych. To najwyższa frekwencja w XXI w. Kandydaci zdobyli po ponad 10 mln głosów, jest to najmniejsza różnica w prezydenckich wyborach w III RP.

Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

Czytaj więcej »

Prośba o pomoc w poszukiwaniu materiałów o kobietach zasłużonych dla naszego kraju

Prezentujemy kopię pisma Prezes Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, Pani Doroty Zawackiej-Wakarecy, zawierającą prośbę o pomoc w poszukiwaniu materiałów o kobietach zasłużonych dla naszego kraju. 

Materiały te będą wykorzystane w ramach realizacji programu „Nasze matki, babki, siostry… zapomniane bohaterki w walce o niepodległość Polskich na frontach I i II wojny światowej”.

Prezydium Zarządu Głównego ZŻWP na posiedzeniu doraźnym uznało za celowe przychylenie się do prośby Fundacji.

Czytaj więcej »

Związkowe święto w Olsztynie

Z okazji 39. rocznicy powstania naszego Związku w poniedziałek, 15 czerwca 2020 r., pod Kolumną Orła Białego na placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie spotkali się członkowie ZŻWP z terenu podległego Zarządowi  Wojewódzkiemu w Olsztynie.

Czytaj więcej »

W Olsztynie oddaliśmy hołd zwycięzcom II wojny światowej

Byli żołnierze, Obywatelski Parlament Seniorów Warmii i Mazur oraz Lewica Razem uczcili  w Olsztynie 75. rocznicę zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem.

Czytaj więcej »

PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH STRAŻNICY WOP JASIEL

10 czerwca 2020 r. w nieistniejącej obecnie łemkowskiej wsi Jasiel, położonej w dolinie górnej Jasiołki, której teren objął rezerwat „Źródliska Jasiołki”, będący częścią Jaśliskiego Parku Krajobrazowego, na terenie Nadleśnictwa Rymanów, odbyła się  coroczna uroczystość z okazji rocznicy powstania Wojsk Ochrony Pogranicza oraz dla upamiętnienia 74.  rocznicy  pomordowanych żołnierzy Strażnicy WOP Jasiel i uczczenia kurierów beskidzkich ZWZ i AK.
I chociaż pogoda w tym roku dopisała, to z powodu panującej pandemii tegoroczne uroczystości odbyły się w skromnej oprawie, w gronie organizatorów, bez gości z zewnątrz, bez wyróżnień i odznaczeń.
Obchody zaszczycili swoją obecnością:
- Wójt Gminy Jaśliska - Adam Dańczak;
- Zastępca Komendanta PSP w Sanoku - mł. bryg. Florian Semenowicz;
- Komendant Placówki SG w Sanoku - ppłk SG Paweł Lubieński;
- Nadleśniczy Nadleśnictwa Rymanów - Paweł Panaś;
- przedstawiciel PWSZ im. J. Grodka w Sanoku - Robert Ziajka.
Przybyłych na uroczystość powitał współorganizator uroczystości - prezes Bieszczadzkiego Zarządu Rejonowego ZŻWP - płk Marek Borkowski.

Czytaj więcej »

75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

8 maja 2020 r. przypadała 75. rocznica zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W Sieradzu przy Kościele Garnizonowym odbyła się skromna uroczystość, aby uczcić tak ważną dla naszego narodu rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.
   Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wspólnie z Zarządem Rejonowym i Kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Sieradzu zorganizowały skromną uroczystość, aby upamiętnić tamto wydarzenie. 

Czytaj więcej »