Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 3 (381) Marzec 2021 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Zapraszamy do marcowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty, w którym m. in. przeczytacie:

1. „W sercu Polakami” - rozważania redaktora naczelnego Marka Bielca na temat moralnych wartości narodowych i wojskowych oraz ich roli w rozwiązywaniu najważniejszych problemów kraju. Godne zastanowienia.

2. „Strategia i taktyka na czas kryzysu” - Henryk Budzyński przedstawia warunki skutecznego działania Związku i podejmuje próbę wskazania kierunków zmian.  Lektura obowiązkowa dla wszystkich członków Związku.

3. „O stanie wojennym raz jeszcze” - Andrzej Lewandowski opisuje nieznane okoliczności wprowadzenia stanu wojennego. Nie tylko dla miłośników historii.

4. „Psy wojskowe w służbie człowieka” - Tadeusz Bӧhm przedstawia rolę mniejszych braci w służbie wojskowej. Interesujące.

Ponadto

1. „Poletka z kasą” - prezes Zarządu Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym Ryszard Maluta dzieli się uwagami o pozyskiwaniu środków na pomoc potrzebującym. Warto przeczytać.
    2. „Szczepić się, czy nie szczepić, oto jest ….” - lek. Piotr Białokozowicz zachęca do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. Szczepmy się!
   3. „Skąd się wzięło serce w plecaku?” - Henryk Budzyński, z przymrużeniem oka, odpowiada na to pytanie. Kto chce, niech wierzy ….

a także:

1. Ludzie Związku   
     2. Nieco historii.
     3. Kącik kulturalny
     4. Wydarzenia z życia Związku.
     5. Odeszli na wieczną wartę.

Zachęcamy Czytelników i Sympatyków „Głosu Weterana i Rezerwisty” do dzielenia się z nami swymi wspomnieniami i przemyśleniami. Najciekawsze znajdą miejsce na łamach „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Wydawca
     GWIR Sp. z o.o.

« Powrót do listy