Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 5 (395) Maj 2022 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Uprzejmie zapraszamy do majowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:

1. „NATO przeciw tyranom i autokratom” -  redaktor naczelny Marek Bielec zachęca do uświadomienia sobie, co i kto, w obliczu rosyjskiej agencji na Ukrainę jest gwarantem naszego bezpieczeństwa.

2. „Jak to było z przystąpieniem Polski do NATO” - Henryk Budzyński przywołuje nieznane i niepublikowane do tej pory fakty poprzedzające wstąpienie Polski do NATO. Warto przeczytać.

3. „Joe Biden” - ciekawa analiza Bogdana Kubika obecnej sytuacji polityczno-wojskowej oraz wpływ prezydenta Joe Bidena na jej rozwój. Warte zastanowienia.

4. „Kto nie kocha organizacji pozarządowych” - Henryk Budzyński wskazuje na nowe  „niespodzianki” przygotowywane przez przedstawicieli władzy dla organizacji  pozarządowych. Literatura obowiązkowa.

5. „Wojna hybrydowa: geneza, ewolucja, uwarunkowania i wyzwania” - niezwykle ciekawe rozważania Marka Ojrzanowskiego na temat współczesnych działań wojennych. Nie tylko dla absolwentów akademii wojskowych.

6. „Jak się chce, to się da” - spostrzeżenia Ryszarda Maluty dotyczące obojętności na potrzeby innych oraz pojawiąjących się w niej pęknięciach. Do refleksji.

Ponadto:

1. Zasłużeni ludzie Związku.

2. Kącik kulturalny.

3. Bogata kronika „Z życia Związku”.

4. „Lotnicza fantazja” - Henryk Budzyński, jak zwykle „z przymrużeniem oka” przypomina rozrywki przedwojennych oficerów.

 

Życzymy przyjemnej lektury
 

 

Wasz wydawca


     GWIR Sp. z o.o.

« Powrót do listy