Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. 11 Listopada 17/19, 03-446 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

„Głos Weterana i Rezerwisty” numer 3 (430) Marzec 2025 r.

 

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY

„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Serdecznie zapraszamy do lektury zimowo-wiosennego numeru.
Oprócz okolicznościowych materiałów poświęconych Paniom przeczytacie m. in.

1. „Patriotyzm fundamentem suwerenności Polski” - Redaktor Naczelny rozpatrując różne zdarzenia w naszej historii podejmuje próbę wyjaśnienia na czym polega prawdziwy patriotyzm. Lektura dla każdego.

2. „O bezpieczeństwie seniorów w sieci” - Bożena Szubińska prezentuje problem bezpieczeństwa seniorów omawiany na posiedzeniu Podkomisji stałej do spraw bezpieczeństwa osób starszych Sejmu. Nie tylko dla seniorów.

3. „My patriotyzm mamy we krwi” - Bożena Szubińska przedstawia współpracę Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego z władzami samorządowymi Gdańska i innymi stowarzyszeniami. Czerpać wzorce i naśladować.

4. „Bezpłatne szkolenie sołtysów w gminie Niemce” - Władysław Maszkowski - prezes niedawno powstałego koła w Niemcach może już pochwalić się wynikami jego działań. Do naśladowania, zwłaszcza przez malkontentów.

5. „Powiększ koło, przyprowadź kolegę” - Marek Kołacz i Ryszard Bochenek z Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego prezentują prostą receptę na wzrost szeregów członkowskich. Można?

6. „Czerwony Krzyż” - Ryszard Maluta w niezwykle interesujący sposób przedstawia pojawienie się i rozwój idei „Tutti fratelli” (Wszyscy jesteśmy braćmi), która dała początek Czerwonemu Krzyżowi. Nie tylko dla miłośników historii.

Ponadto:

1. Ludzie Związku.
2. Kronika działalności związkowej.
3. Poradnik zdrowotny Piotra Białokozowicza.
4. Bogata dawka historii.
5. Kącik kulturalny.

Z przymrużeniem oka:

1. „Jaka jesteś” - Ryszard Rogoń udowadnia, że zasługi kobiet dla ludzkości są niewyobrażalne i nieoceniane. Trzeba się z tym zgodzić.

2. „Dziwne losy Marsza Radetzkiego” - Henryk Budzyński przedstawia perypetie kompozytora tego słynnego marsza oraz inne zdarzenia z nim powiązane.

Życzymy przyjemnej lektury.

Zachęcamy do korzystania z doświadczeń kolegów z Małopolski „Powiększ liczbę czytelników, zachęć kolegę do prenumeraty”.

REDAKCJA

« Powrót do listy