Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 5 (383) Maj 2021 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Zapraszamy do majowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:

1. „Powinności obywatelskie” - rozważania redaktora naczelnego Marka Bielca nad meandrami władzy oraz rolą obywateli. Godne uwagi.

2. „Dzień Matki” - artykuł i wiersze poświęcone naszym mamom. Lektura obowiązkowa.

3. „Wasalizacja państw Układu Warszawskiego, radziecka broń jądrowa w Polsce” - niezwykle ciekawe opracowanie Franciszka Puchały o mało znanych sprawach z okresu istnienia Układu Warszawskiego. Naprawdę warto przeczytać.

4. Dwugłos w dyskusji (Tadeusza Podkowy i Bogdana Kubika) na temat „Bitwy Warszawskiej” i jej głównych aktorów. Ktoś trzeci musi pogodzić dyskutantów.

5. „Kobiety w Wojsku Polskim na froncie wschodnim w czasie II wojny światowej” - nie tylko dla miłośników historii i nie tylko dla pań.

6. „Stargard - wojskowe akcenty” - Kazimierz Kiełtyka przypomina wojskową historię garnizonu Stargard. Nie tylko dla pełniących służbę w tym mieście.

Ponadto:

1. „Darczyńcy i kanciarze” - rozważania prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym na temat problemów pozyskiwania środków na działalność Fundacji oraz postaw niektórych darczyńców. Godne zastanowienia i refleksji.

2. „Niezwykły generał” - Henryk Budzyński, jak zwykle z przymrużeniem oka przybliża sylwetkę gen. Bernarda Monda. Dziś takich generałów już nie ma.

3. „Koronawirusowa wiosna” - lek. Piotr Białokozowicz wskazuje na powiązania pandemii ze zjawiskiem zmęczenia wiosennego. Lektura obowiązkowa.

a także:

1. Ludzie Związku.
     2. Kącik kulturalny.
     3. Wydarzenia z życia Związku.
     4. Żałobne karty.

Zachęcamy Czytelników i Sympatyków „Głosu Weterana i Rezerwisty” do dzielenia się z nami swymi wspomnieniami i przemyśleniami. Najciekawsze zawsze znajdą miejsce na łamach „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Wasz Wydawca
     GWIR Sp. z o.o.

 

PS. Informujemy, że czerwcowy numer będzie poświęcony 40-leciu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Już dziś zachęcamy do jego nabycia.  Nie zwlekajcie, bo może go zabraknąć.

« Powrót do listy