Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

Zebranie członków Koła nr 7 w związku z 25-leciem wstąpienia Polski do NATO oraz 43 rocznicą powstania Koła w Inowrocławiu

W dniu 18 marca 2024 roku w Klubie 56. Bazy Lotniczej odbyło się zebranie członków Koła poświęcone wstąpieniu Polski do NATO oraz 43 rocznicy powstania Koła.

Czytaj więcej »

W mundurze na Mazury. Dwudziestolecie płk. Wawrzyńca Józefowskiego

Płk w stanie spoczynku Wawrzyniec Marian Józefowski z Olsztyna jest jednym z najaktywniejszych członków związku w wojewódzkiej organizacji ZŻWP. W obecnej kadencji Przewodniczy Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Związkowi poświęcił dwadzieścia lat ze swego życia.

Czytaj więcej »

Kolejna członkini Koła nr 21 w Olsztynie!

Jednym z najliczniejszych kół ZŻWP na terenie działania zarządu wojewódzkiego w Olsztynie jest Koło nr 21. Jest to zarazem najstarsze koło w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach (powstało w kwietniu 1981 r.!), a przy tym jedno z najliczniejszych (25 osób). Ale ostatnio jego charakterystyczną cechą jest to, że jako jedyne posiada w swych szeregach kobiety. W lutym, w trakcie zebrania sprawozdawczego, przybyła piąta członkini - Danuta Jędrzejczak.

Czytaj więcej »

XXII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

Zarząd Koła nr 7 w Inowrocławiu wspólnie z Oddziałem PTTK w dniu 3 lutego 2024 roku był współorganizatorem nocnego rajdu szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego. W rajdzie uczestniczyło około 150 turystów pieszych z inowrocławskich szkół oraz powiatu inowrocławskiego.

Czytaj więcej »

Zebranie członków Koła nr.7 w Inowrocławiu

 Zarząd Koła nr.7 w Inowrocławiu w dniu 17 stycznia 2024 roku zwołał zebranie członków, które odbyło się w Klubie 56.Bazy Lotniczej przy ul.Jacewskiej73. Zebranie otworzył  Andrzej Dargacz, Wiceprezes  Koła, który przywitał obecnych i przedstawił porządek zebrania , który został przyjęty jednogłośnie.

Czytaj więcej »

Obchody 105. rocznicy wyzwolenia Inowrocławia i Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu

W dniu 5 stycznia 2024 roku członkowie koła nr. 7 w Inowrocławiu wzięli udział w obchodach 105. rocznicy  wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod pomnikiem poświęconym temu zwycięskiemuzrywowi.6 stycznia1919 roku powstańcze wojsko pod dowództwem ppor. Pawła Cymsa  wyzwoliło Inowrocław, który po długich latach niewoli znowu był polski.

Czytaj więcej »

Owocna współpraca ZŻWP z Gminą Strzeleczki na Opolszczyźnie

Strzeleczki to gmina z bogatą historią. Miejscowość powstała jako osada targowa na szlaku z Prudnika do Krapkowic na początku XIII wieku. Dzisiaj ta rolnicza gmina liczy ponad 1600 mieszkańców. Gminę tworzy 13 sołectw. Od kilkunastu lat mała gmina Strzeleczki aktywnie współpracuje ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu pielęgnując patriotyczne tradycje wśród mieszkańców wsi. Władze gminy utrzymają stały kontakt ze Związkiem uczestnicząc w przedsięwzięciach organizowanych przez ZŻWP. Są też wspólne imprezy z udziałem organizacji i stowarzyszeń wojska, policji oraz straży pożarnej.
    20 grudnia 2023 roku doceniono tę współpracę. W czasie Sesji Rady Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka wójt gminy Strzeleczki, Łukasz Borsuk sekretarz Gminy Strzeleczki oraz Włodzimierz Wolny przewodniczący Rady Gminy Strzeleczki otrzymali z rąk płk. w st. spocz. Marka Kwiatkowskiego członka Zarządu Głównego ZŻWP i płk. w st. spocz. Romualda Lipskiego wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Opolu pamiątkowe medale za zasługi dla Związku.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawcze i spotkanie wigilijne Zarządu Miejskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu

16 grudnia 2023 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze i spotkanie wigilijne Zarządu Miejskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu. W zebraniu uczestniczył Zarząd Wojewódzki ZŻWP w Opolu z prezesem kol. Zbigniewem Owczarkiem. Przybyli także goście zaproszeni na spotkanie: kapelan garnizonu Opole ks. mjr Sebastian Semrau, przedstawiciel marszałka województwa opolskiego Janusz Wójcik, przedstawiciel wojewody opolskiego Ryszard Kropacz, burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz i wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

Czytaj więcej »

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Inowrocławiu

W dniu 16 grudnia 2023 roku zarząd Koła nr 7 zorganizował spotkanie świąteczno-noworoczne dla członków i sympatyków Koła, którego gospodarzem był Prezes Lech Murawski.
    Podczas swego wystąpienia Prezes życzył nam wszystkim, aby wigilia była chwilą wytchnienia od codziennych problemów, by przepełniona była spokojem i radością z bliskimi naszym sercom. Że święta to magiczny czas, aby radować się z członkami i sympatykami i składać sobie życzenia wewnętrznego spokoju, bez obaw i trosk, których nie szczędził nam mijający rok. Niech ten wyjątkowy czas pozwoli także zapomnieć o troskach, a Nowy Rok przyniesie pokój na świecie i u naszych granic.

Czytaj więcej »

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2023 roku członkowie Kół nr 7 i nr 14 w Inowrocławiu, zaproszeni goście, wspólnie z młodzieżą szkolną Szkoły Podstawowej nr 8 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej uroczystym apelem rozpoczęli świętowanie 105. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
    Uczestnicy spotkania po powitaniu przez organizatorów obejrzeli i wysłuchali inscenizację słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów szkoły poświęconą odzyskaniu Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej »