Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

XIII Rajd Sapera już za nami

W dniu 22 kwietnia 2023 roku, Zarząd  Koła nr 7 wspólnie z Oddziałem PTTK w Inowrocławiu był współorganizatorem  cyklicznego już Rajdu Sapera.
    Piechurzy, kajakarze i cykliści przemierzali swoje trasy, by spotkać się na poligonie wojskowym w Ostrowie Krzyckim nad jeziorem Szarlej.

Czytaj więcej »

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

13 kwietnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
     Jak co roku, 13 kwietnia 2023 r. z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Koła nr 61 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. Mazowieckich Jednostek Wojskowych oraz dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego odbyła się uroczystość patriotyczna dla uczczenia pamięci żołnierzy i policjantów Garnizonu Góra Kalwaria pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Uroczystość odbyła się pod Pomnikiem  Żołnierzom Polskim Garnizonu Góra Kalwaria Poległym w Walce.

Czytaj więcej »

Wycieczka członków koła nr 7 ZŻWP do Sejmu RP

W dniu 12 kwietnia 2023 roku członkowie koła nr 7 i 14 oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, harcerze Hufca ZHP w Inowrocławiu im. Aleksandra Kamińskiego wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Celem było zwiedzenie Sejmu RP, które zorganizowała dla uczestników Poseł na Sejm RP, Pani Magdalena Łośko.

Czytaj więcej »

Przyjaźń, radość, integracja i nadzieja. Spotkanie Wielkanocne Członków i Przyjaciół Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Opole 2023

Zarząd Miejski ZŻWP w Opolu zorganizował 25 marca 2023 r. spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
    Gośćmi honorowymi byli: Tomasz Kostuś Poseł na Sejm RP, Edward Ambicki Dyrektor Banku Żywności w Opolu, Janusz Wójcik Pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego ds. Kombatantów oraz Dariusz Król przedstawiciel Prezydenta Miasta Opola.
    Życzenia Paniom z okazji ich święta przekazał Prezes ZM ZŻWP w Opolu kol. Krzysztof Baryła i wraz z członkami zarządu wręczył paczki z upominkami.

Czytaj więcej »

Lubelskie obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia 2023 roku przypada 160. rocznica wybuchu „Powstania Styczniowego”.  Było to największe polskie powstanie narodowe, które spotkało się z poparciem międzynarodowej opinii publicznej.
    Na zaproszenie organizatorów w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Koła nr 12 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego kol. Marek Gąszczyk oraz kol. Kazimierz Olszewski.

Czytaj więcej »

XXIV Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

W dniu 21 stycznia 2023 roku zarząd Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wspólnie z Oddziałem PTTK oraz Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, zorganizował Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego z okazji 104. rocznicy jego wybuchu. Było to jedyne zwycięskie powstanie w dziejach walki Polski o niepodległość.
    W zimowej scenerii w blasku pochodni, przy mroźnej aurze grupa 200 uczestników przeszła pieszo z Inowrocławia przez Mimowolę do Kościelca, gdzie w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II czekała kadra szkoły i organizatorzy z ciepłym posiłkiem.

Czytaj więcej »

Obchody 100-lecia odbudowy Państwa Polskiego

W dniu 11 stycznia 2023 r. odbyły się uroczystości z okazji kilku rocznic: 100-lecia odbudowy Państwa Polskiego, 84. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego, 104. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, 100. rocznicy budowy portu w Gdyni, 100. rocznicy zatwierdzenia wschodniej granicy II RP przez Radę Ambasadorów. Zostały one zorganizowane przez Społeczny Komitet Obchodów Rocznic w ramach 100-lecia odbudowy Państwa Polskiego.

Czytaj więcej »

Uroczystości w 104. rocznicę wyzwolenia Inowrocławia podczas Powstania Wielkopolskiego

W dniu 5 stycznia 2023 roku członkowie kół nr 7 i 14 ZŻWP w Inowrocławiu wzięli udział w obchodach 104. rocznicy  wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod pomnikiem poświęconym temu zwycięskiemu zrywowi, który wyzwolił nasz region, po ponad 120 latach spod pruskiej niewoli.

Czytaj więcej »

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Kole nr 7 w Inowrocławiu

W dniu 17 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne członków i sympatyków koła nr 7. Spotkanie rozpoczął Prezes kol. Lech Murawski, który serdecznie przywitał wszystkich członków, sympatyków koła oraz zaproszonych gości, którzy przybyli na naszą skromną uroczystość w osobach:
    - Posła na Sejm RP Magdalenę Łośko;
  - Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbietę Piniewską;
    - Wiceprezesa Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP Gerarda  Przewoskiego;
    - Członka Zarządu Powiatu Inowrocławskiego Włodzimierza Figasa;
    - Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzę;
   - Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciecha Piniewskiego;
    - Przewodniczącego Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasza Marcinkowskiego;
    - Kapelana Garnizonu Inowrocław księdza mjr. Władysława Włodarczyka;
  - Prezesa Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Oddział Kujawy Zbigniewa Woźnickiego;
    - Prezesa Koła nr 14 Janusza Sosińskiego;
   - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 im. 4 Pułku artylerii lekkiej Pawła Błaszaka;
    - Sołtysa Sołectwa Jacewo Krystynę Wysocką.

Czytaj więcej »

Spotkanie Wigilijne z Prezydentem Inowrocławia

Okres przedświąteczny, to czas, kiedy różne grupy społeczne, związki oraz stowarzyszenia spotykają się życząc sobie nawzajem, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
   Przedstawiciele kół nr 7 i 14 ZŻWP w dniu 7 grudnia 2022 roku zostali zaproszeni na takie spotkanie przez Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzę, które odbyło się w Teatrze Miejskim.

Czytaj więcej »