Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

XXII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

Zarząd Koła nr 7 w Inowrocławiu wspólnie z Oddziałem PTTK w dniu 3 lutego 2024 roku był współorganizatorem nocnego rajdu szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego. W rajdzie uczestniczyło około 150 turystów pieszych z inowrocławskich szkół oraz powiatu inowrocławskiego.

Czytaj więcej »

Zebranie członków Koła nr.7 w Inowrocławiu

 Zarząd Koła nr.7 w Inowrocławiu w dniu 17 stycznia 2024 roku zwołał zebranie członków, które odbyło się w Klubie 56.Bazy Lotniczej przy ul.Jacewskiej73. Zebranie otworzył  Andrzej Dargacz, Wiceprezes  Koła, który przywitał obecnych i przedstawił porządek zebrania , który został przyjęty jednogłośnie.

Czytaj więcej »

Obchody 105. rocznicy wyzwolenia Inowrocławia i Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu

W dniu 5 stycznia 2024 roku członkowie koła nr. 7 w Inowrocławiu wzięli udział w obchodach 105. rocznicy  wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod pomnikiem poświęconym temu zwycięskiemuzrywowi.6 stycznia1919 roku powstańcze wojsko pod dowództwem ppor. Pawła Cymsa  wyzwoliło Inowrocław, który po długich latach niewoli znowu był polski.

Czytaj więcej »

Owocna współpraca ZŻWP z Gminą Strzeleczki na Opolszczyźnie

Strzeleczki to gmina z bogatą historią. Miejscowość powstała jako osada targowa na szlaku z Prudnika do Krapkowic na początku XIII wieku. Dzisiaj ta rolnicza gmina liczy ponad 1600 mieszkańców. Gminę tworzy 13 sołectw. Od kilkunastu lat mała gmina Strzeleczki aktywnie współpracuje ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu pielęgnując patriotyczne tradycje wśród mieszkańców wsi. Władze gminy utrzymają stały kontakt ze Związkiem uczestnicząc w przedsięwzięciach organizowanych przez ZŻWP. Są też wspólne imprezy z udziałem organizacji i stowarzyszeń wojska, policji oraz straży pożarnej.
    20 grudnia 2023 roku doceniono tę współpracę. W czasie Sesji Rady Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka wójt gminy Strzeleczki, Łukasz Borsuk sekretarz Gminy Strzeleczki oraz Włodzimierz Wolny przewodniczący Rady Gminy Strzeleczki otrzymali z rąk płk. w st. spocz. Marka Kwiatkowskiego członka Zarządu Głównego ZŻWP i płk. w st. spocz. Romualda Lipskiego wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Opolu pamiątkowe medale za zasługi dla Związku.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawcze i spotkanie wigilijne Zarządu Miejskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu

16 grudnia 2023 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze i spotkanie wigilijne Zarządu Miejskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu. W zebraniu uczestniczył Zarząd Wojewódzki ZŻWP w Opolu z prezesem kol. Zbigniewem Owczarkiem. Przybyli także goście zaproszeni na spotkanie: kapelan garnizonu Opole ks. mjr Sebastian Semrau, przedstawiciel marszałka województwa opolskiego Janusz Wójcik, przedstawiciel wojewody opolskiego Ryszard Kropacz, burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz i wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

Czytaj więcej »

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Inowrocławiu

W dniu 16 grudnia 2023 roku zarząd Koła nr 7 zorganizował spotkanie świąteczno-noworoczne dla członków i sympatyków Koła, którego gospodarzem był Prezes Lech Murawski.
    Podczas swego wystąpienia Prezes życzył nam wszystkim, aby wigilia była chwilą wytchnienia od codziennych problemów, by przepełniona była spokojem i radością z bliskimi naszym sercom. Że święta to magiczny czas, aby radować się z członkami i sympatykami i składać sobie życzenia wewnętrznego spokoju, bez obaw i trosk, których nie szczędził nam mijający rok. Niech ten wyjątkowy czas pozwoli także zapomnieć o troskach, a Nowy Rok przyniesie pokój na świecie i u naszych granic.

Czytaj więcej »

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2023 roku członkowie Kół nr 7 i nr 14 w Inowrocławiu, zaproszeni goście, wspólnie z młodzieżą szkolną Szkoły Podstawowej nr 8 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej uroczystym apelem rozpoczęli świętowanie 105. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
    Uczestnicy spotkania po powitaniu przez organizatorów obejrzeli i wysłuchali inscenizację słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów szkoły poświęconą odzyskaniu Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej »

Członkowie ZŻWP w Opolu uczcili pamięć ofiar totalitaryzmu

Uroczyste obchody 84. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w Opolu zorganizowano w dniu 15 września 2023 r. Na zaproszenie wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego w uroczystościach udział wzięła delegacja Miejskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z  prezesem zarządu Kol. Krzysztofem Baryłą.

Czytaj więcej »

60 - lecie jednostki śmigłowcowej w Inowrocławiu

Na lotnisku 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu w dniu 20 maja 2023 roku obchodzono 60. Rocznicę powstania najstarszej jednostki śmigłowcowej w Polsce.
   Święto jednostki przypada na dzień 18 maja i nawiązuje do daty wydania pierwszego rozkazu organizacyjnego dowódcy 56. Pułku Śmigłowców.

Czytaj więcej »

Święto Szkoły Podstawowej im.gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu

Członkowie Koła nr 7 w Inowrocławiu uczestniczyli w dniu 19 maja 2023 roku w obchodach Święta Szkoły Podstawowej w Parchaniu w 80. rocznicę śmierci patrona szkoły.
   Rok 2023 w powiecie inowrocławskim ogłoszony został Rokiem generała Władysława Sikorskiego, który jest patronem szkoły.
   Trzeba wspomnieć, że generał Sikorski w latach 1923 - 1939 mieszkał w Parchaniu, gdzie posiadał dworek i 50 - hektarowy majątek. To właśnie z Parchania wyruszył na wojnę, z której już nie powrócił.

Czytaj więcej »