Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Spotkanie Weteranów Misji Pokojowych ONZ

26 maja 2017 r. w Pile odbyło się uroczyste spotkanie Weteranów Misji Pokojowych ONZ.
   Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ, które przypada w dniu 29 maja.
 

Czytaj więcej »

PETYCJA PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO DO PREZYDENTA RP

   17 maja 2017 r. Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego złożyło w Kancelarii Prezydenta RP petycję o podjęcie działań zapobiegawczych mających na celu niedopuszczenie do uchwalenia i wejścia w życie projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy oraz ich rodzin (druk sejmowy nr 1105).

Czytaj więcej »

Podróż wojskowo-turystyczna do Berlina i Poczdamu

W dniu 12 maja 2017 r. Lubuski Zarząd Wojewódzki  ZŻWP zorganizował autokarową podróż wojskowo-turystyczną do Berlina i Poczdamu. Wzięła w niej udział grupa 40 członków Związku głównie członków zarządów kół z małżonkami. Była ona możliwa dzięki współpracy ze Związkiem Rezerwistów Bundeswehry Brandenburgii.
    W koszarach Havelland w Poczdamie przywitał nas Dowódca Bundeswehry  Landu Brandenburgii (odpowiednik naszego Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego). Członkowie naszego Związku byli trochę zdziwieni, że w naszym kraju MON zrywa umowę o współpracy ze ZŻWP a dowódca Bundeswehry wita naszych członków.  
 

Czytaj więcej »

PISMO FSSM RP DO PREMIER BEATY SZYDŁO W SPRAWIE EMERYTUR WOJSKOWYCH

9 maja 2017 r. FSSM RP wystąpiła do Premier RP Pani Beaty Szydło z prośbą o wycofanie z dalszego procedowania w Parlamencie projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin.

Czytaj więcej »

WAŻNY KOMUNIKAT ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZŻWP

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2  maja 2017 r. Biuro Zarządu Głównego funkcjonuje pod adresem:

ul. Miklaszewskiego 5
    02-776 Warszawa

Preferowanym sposobem wymiany korespondencji jest poczta elektroniczna. Dokumenty (skany dokumentów) do Zarządu Głównego należy przesyłać na adres zzwp@op.pl. Dotyczy to wszystkich dokumentów, za wyjątkiem dokumentów na których wymagane są oryginalne podpisy i pieczęcie.

Czytaj więcej »

„Czujemy się żołnierzami odrzuconymi”

Wywiad przeprowadzony przez Wieslawa Millera z Grzegorzem Niskim - wiceprezesem Zarządu Rejonowego ZŻWP w Koszalinie w trakcie X Zjazdu Delegatów Zarządu Rejonowego ZŻWP w Koszalinie. Wywiad ukazał się w Tygodniku Koszalińskim - Fakty nr 137, str. 7 z dnia 19 maja 2017 r.

Czytaj więcej »

XVIII Mistrzostwa Polski Leśników w biegu na orientację

Uczniowski Klub Biegów na Orientację przy Zespole Szkół Leśnych w Goraju kierowany przez Prezesa ZR ZŻWP w Pile wziął udział w dniach 19-20 maja 2017 r. w XVIII Mistrzostwach Polski Leśników w biegu na orientację, które odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w Nadleśnictwie Spała.
     „ZORIENTOWANI NA LAS” tak brzmiało hasło ogólnopolskich zawodów.

 

Czytaj więcej »

Słupsk. A jednak zawody sportowo-obronne się odbyły

Wbrew restrykcyjnym działaniom obecnego szefostwa Ministerstwa Obrony Narodowej, mającym na celu deprecjację i pognębienie członków środowisk służb mundurowych, w tym rezerwistów, którzy służbę częściowo lub w całości odbywali w czasach PRL, słupski Związek Żołnierzy WP nie poddaje się zniechęceniu i frustracji, a wręcz odwrotnie, ta niekorzystna sytuacja pobudza nas do jeszcze większej aktywności i działania. Dlatego pomimo utrudnień i kłód rzucanych nam pod nogi, nie zrezygnowaliśmy z tradycji corocznego organizowania zawodów strzeleckich, które wypełniają jeden z celów działalności Związku, gdyż są elementem realizacji przez Związek zadań na rzecz obronności państwa, w tym podtrzymywaniem wiedzy fachowej, kondycji fizycznej i strzeleckiej byłych żołnierzy i funkcjonariuszy.
 

Czytaj więcej »

X WOJEWÓDZKI ZJAZD DELEGATÓW ORGANIZACJI MAZOWIECKIEJ ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

Dnia 29 kwietnia 2017 roku w gmachu warszawskiego Teatru „Rampa” odbył się X Wojewódzki Zjazd Delegatów Organizacji Mazowieckiej Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Obradom Zjazdu przewodniczył dotychczasowy Prezes Mazowieckiego Wojewódzkiego ZŻWP płk Bogdan Miller. Oprócz delegatów udział w obradach zjazdu wzięli także zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili Zjazd: prezes ZŻWP, gen. dyw. dr Franciszek Puchała, honorowy prezes MZW ZŻWP, płk Tadeusz Pawłowski, prezes Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP, płk. dypl. Zdzisław Przeszłowski, prezes Stowarzyszenia Lotników Polskich płk pil. Kazimierz Pogorzelski, prezes Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Spadochroniarzy, płk Jan Gazarkiewicz, prezes Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym, płk Mieczysław Mikrut oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód młodszy chor. Jan Ziemecki. Ważnym gościem zjazdu był przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego pan Zbigniew Czaplicki. Wśród zaproszonych gości był także dyrektor Teatru Rampa, pan Witold Olejarz.

Czytaj więcej »

UDANA KADENCJA - X REJONOWY ZJAZD DELEGATÓW ZŻWP W SKIERNIEWICACH

27 kwietnia 2017 r., to ważna data w historii związkowej rejonu skierniewickiego. W tym dniu w gościnnych progach Urzędu Miasta Skierniewice, odbył się X Zjazd Delegatów Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Skierniewicach. Zaproszenie na Zjazd przyjęli prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, komendant WKU ppłk Stanisław Biernat i prezes Związku Inwalidów Wojskowych Oddział Skierniewice Zygmunt Kowalski. Gościem Zjazdu z ramienia Zarządu Głównego był wiceprezes płk Miłosz Biały. Honory gospodarza pełnił prezes Zarządu Rejonowego ppłk Czesław Hebda.

Czytaj więcej »