Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

XXII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

Zarząd Koła nr 7 w Inowrocławiu wspólnie z Oddziałem PTTK w dniu 3 lutego 2024 roku był współorganizatorem nocnego rajdu szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego. W rajdzie uczestniczyło około 150 turystów pieszych z inowrocławskich szkół oraz powiatu inowrocławskiego.
   Pierwszy etap rajdu, to podróż pociągiem z Inowrocławia do Jaksic, z tej miejscowości uczestnicy mieli do pokonania około 8 km do Złotnik Kujawskich, drogą która prowadziła wśród pól. Gdy zaczął zapadać zmrok, turystom drogę rozświetlały pochodnie. Trasa rajdu zakończyła się w szkole w Złotnikach Kujawskich. Tam na uczestników czekał poczęstunek, kawa i herbata.
    Podczas rajdu przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy to loteria wiedzy, w której należało się wykazać znajomością postaci związanych z powstaniem wielkopolskim. Drugi, to konkurs plastyczny  „Powstanie wielkopolskie w naszej pamięci”.
   Na zakończenie rajdu zostały wręczone nagrody, dyplomy oraz puchar ufundowany przez Zarząd Koła nr 7 dla Szkoły Podstawowej  im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich dyrektor Wioletcie Zielińskiej podkreślając zasługi placówki w propagowaniu wiedzy o wojskowości i turystyce. Puchar dla  Szkoły wręczył Prezes koła nr 7 Lech Murawski.

Andrzej DARGACZ
Jerzy EKERT - zdjęcia

 

« Powrót do listy