Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

Owocna współpraca ZŻWP z Gminą Strzeleczki na Opolszczyźnie

Strzeleczki to gmina z bogatą historią. Miejscowość powstała jako osada targowa na szlaku z Prudnika do Krapkowic na początku XIII wieku. Dzisiaj ta rolnicza gmina liczy ponad 1600 mieszkańców. Gminę tworzy 13 sołectw. Od kilkunastu lat mała gmina Strzeleczki aktywnie współpracuje ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu pielęgnując patriotyczne tradycje wśród mieszkańców wsi. Władze gminy utrzymają stały kontakt ze Związkiem uczestnicząc w przedsięwzięciach organizowanych przez ZŻWP. Są też wspólne imprezy z udziałem organizacji i stowarzyszeń wojska, policji oraz straży pożarnej.
   20 grudnia 2023 roku doceniono tę współpracę. W czasie Sesji Rady Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka wójt gminy Strzeleczki, Łukasz Borsuk sekretarz Gminy Strzeleczki oraz Włodzimierz Wolny przewodniczący Rady Gminy Strzeleczki otrzymali z rąk płk. w st. spocz. Marka Kwiatkowskiego członka Zarządu Głównego ZŻWP i płk. w st. spocz. Romualda Lipskiego wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Opolu pamiątkowe medale za zasługi dla Związku.

    Za wyróżnienie podziękował wójt  Strzeleczek, który podkreślił, że to odznaczenie dla gminy jest nagrodą za zaangażowanie mieszkańców i za aktywną współpracę z organizacjami służb mundurowych.
    Wójt Marek Pietruszka podziękował, za pamięć oraz uznanie zasług a zwracając się w czasie sesji do mieszkańców powiedział: odznaczenie to dedykuję wszystkim mieszkańcom Gminy Strzeleczki, to dzięki Waszemu wsparciu udaje się nam odnosić sukcesy.

Henryk WAWER  ZW ZŻWP w Opolu

 

« Powrót do listy