Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

„Głos Weterana i Rezerwisty”

 

ZWIASTUN

„Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 10 (400) Październik 2022 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Uprzejmie zapraszamy do październikowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

To już 400. numer naszego Związkowego czasopisma, w którym m. in. przeczytacie:

1. „Moralna głuchota czyli sumienia narodów” - rozważania Redaktora Naczelnego na temat odpowiedzialności narodów za czyny polityków. Do zastanowienia i refleksji.

2. „W mundurze i cywilu. Czym się zajmują członkowie gorzowskiego Związku Żołnierzy wojska Polskiego”. Prawdziwa perełka pióra Marcina Kamińskiego. Doskonały praktyczny poradnik jak organizować pracę związkową i pozyskiwać sojuszników. Lektura obowiązkowa.

3. „Z historii broni jądrowej pola walki” - Franciszek Puchała prezentuje mało znane fakty z rozwoju broni jądrowej. Nie tylko dla miłośników historii.

4. „Czy Polsce potrzebna jest broń jądrowa?” - „PACYFISTA” polemizuje z Bogdanem Kubikiem, na temat zawarty w tytule. Naprawdę warto przeczytać i zastanowić się kto ma rację.

5. „Polityka historyczna a zapał do świętowania” - Niewesołe refleksje Henryka Budzyńskiego na temat sposobu obchodzenia różnego rodzaju świąt. Do głębokiego zastanowienia.

6. „Co się komu należy” - Ryszard Maluta zastanawia się dlaczego niektórzy byli żołnierze tkwią w głębokiej przeszłości mentalnej. Do głębokiego zastanowienia.

Ponadto:

1. Kącik kulturalny.
     2. Poradnik zdrowotny Piotra Białokozowicza.
     3. Karta żałobna.

A także:

„Czy Józef Szwejk mógłby być Polakiem” - tym razem Henryk Budzyński, nie tylko z przymrużeniem oka, lecz także z pewną dozą sarkazmu zastanawia się dlaczego dobry wojak Szejk kpi z wojska i wojny, a Polak nie może umrzeć głupio.

Z okazji wydania jubileuszowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty” życzymy Szanownym Czytelnikom przyjemnej lektury teraz i w przyszłości.

 

Wasz wydawca

 GWIR Sp. z o.o.