Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

„Głos Weterana i Rezerwisty”

 

ZWIASTUN

„Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 9 (424) Wrzesień 2024 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Serdecznie zapraszamy do lektury pierwszego jesiennego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”. Dołożyliśmy starań, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. W szczególności polecamy:

1. „Łączenie żołnierskich pokoleń” - rozważania Redaktora Naczelnego na temat ludzkiego czynnika w umacnianiu obronności państwa. Do przeczytania i przemyślenia.

2. „Mianowanie na stopnie wojskowe” - Henryk Budzyński w prostych żołnierskich słowach objaśnia wymagania związane z tym istotnym dla wielu członków Związku problemem. Lektura obowiązkowa dla zainteresowanych.

3. „IX Sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Senacie” - Bożena Szubińska prezentuje wyniki ostatniego posiedzenia OPS. Do rozpowszechnienia i wykorzystania w środowisku Związkowym.

4. „Po lekturze uwag kilka” - niezwykle przejmująca recenzja książki Edyty Żemły „Armia w ruinie” pióra Marka Ojrzanowskiego. Lektura obowiązkowa.

5. „Naczelni wodzowie Sił Zbrojnych II  Rzeczypospolitej w latach 1939÷1944” - rozważania Franciszka Puchały miejscem i rolą Naczelnego Wodza w strukturze państwa i sił zbrojnych. W świetle ślimaczących się prac nad nową koncepcja systemu dowodzenia i kierowania lektura obowiązkowa dla jej twórców.

6. „Trzy łyki elegancji” - czyli grzeczność w mundurze. Niezwykle ciekawy materiał Ryszarda Maluty. Lektura obowiązkowa.

Ponadto:

1. Bogata kronika z życia Związku.
     2. Ludzie Związku.
     3. Poradnik zdrowotny Piotra Białokozowicza.
     4. Kącik kulturalny.
     5. Żałobna karta.

A także:

„Całuję rączki, czyli różne formy molestowania” - Henryk Budzyński, jak zwykle z przymrużeniem oka wyjaśnia skąd się biorą szarmanckie zachowania polskich oficerów i na ile aktualne jest stwierdzenie „całuję rączki” (i wszystko co mi wolno).

 

Życzymy wszystkim przyjemnej lektury.

 

Wasz wydawca

 GWIR Sp. z o.o.