Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 1 (367) Styczeń 2020 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY!

 

Zachęcamy do lektury, lekko odnowionego, styczniowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. można przeczytać:

1. Artykuł wstępny redaktora naczelnego płk. Marka Bielca „Bóg, Honor, Ojczyzna”, zajmujący się znaczeniem tych jakże  pięknych przymiotów w służbie wojskowej i poza nią.

2. „Minął rok, czyli co nas cieszy, co nas boli” autorstwa płk. Henryka Budzyńskiego - stanowiący próbę podsumowania tak bogatego w wydarzenia minionego roku kalendarzowego. Autor wskazuje i analizuje zjawiska, które nas mogą cieszyć, oraz te które chluby niektórym strukturom Związku nie przynoszą. Przedstawia wizję zmian „Głosu Weterana i Rezerwisty”. Naprawdę warto przeczytać.

3. Część drugą Analizy Zbrodni Katyńskiej - pióra kol. Piusa Kacprzaka. Kawał solidnej roboty historyczno-dziennikarskiej zasługującej na najwyższe uznanie. Obowiązkowa lektura dla wszystkich członków Związku.

4. „Syn i Ojciec” przejmujący opis tragedii rodzinnej pióra przez gen. Zdzisława Rozbickiego, która rozpoczęła się na Wołyniu i przeniosła się na Dolny Śląsk. Lektura obowiązkowa - takie i podobne zdarzenia należy dokumentować, nie wolno o nich zapomnieć.  

5. Dla Ciebie Polsko - wywiad z panią Danutą Stankiewicz, córką żołnierza, artystką, piosenkarką i pianistką. Odznaczoną Srebrnym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego za płytę „Serce dla Ciebie Polsko”. Ten dwupłytowy album, który przedstawia historię Polski poprzez muzykę, zaczynając od „Bogurodzicy”, a kończąc na hymnie Polski. Warto nabyć ten album.

A ponadto;
     1. Bogata kronika wydarzeń związkowych.
     2. Ludzie Związku.
     3. Dobre przykłady działania Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym.
     4. Poradnik zdrowotny niezmordowanego płk. lek. Piotra Białokozowicza.
     5. Pożegnanie tych, który odeszli na wieczną wartę.
     6. Kącik poezji i inne ciekawostki.

DROGI CZYTELNIKU!

CZYTAJ, I PISZ, A PRZEDE WSZYSTKIM  ZAPRENUMERUJ „GŁOS WETERANA I REZERWISTY”.

WARUNKI  PRENUMERATY W NUMERZE. ZAWSZE BĘDZIESZ NA BIEŻĄCO.

Miłej lektury życzy
      Zarząd Spółki GWIR Sp. z o.o.

« Powrót do listy