Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

„Głos Weterana i Rezerwisty”

 

ZWIASTUN

„Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 1 (379) Styczeń 2021 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Za kilka dni otrzymacie styczniowy numer „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:

1. „O polską rację stanu” - rozważania Redaktora Naczelnego płk. Marka Bielca na temat polskiej racji stanu oraz jej niektórych aspektów. Warto przeczytać.

2. „Co nas czeka w Nowym Roku” - płk Henryk Budzyński podejmuje próbę podsumowania mijającego roku, a także zwraca uwagę na najważniejsze zadania w roku nadchodzącym. Lektura obowiązkowa.

3. List posłanki do Parlamentu Europejskiego dr Sylwii Spurek w sprawie przemocy wobec kobiet. Do zastanowienia.

4. „Powiedz stop. Jak zatrzymać przemoc wobec kobiet w służbach mundurowych” - kmdr Bożena Szubińska przedstawia zjawisko mobbingu w naszych Siłach Zbrojnych. Lektura porażająca, do jak najszerszego rozpowszechnienia.

5. „Polska myśl techniczna w produkcji urządzeń i systemów radiolokacyjnych” - gen. Franciszek Puchała przypomina osiągnięcia naszego przemysłu zbrojeniowego w okresie powojennym. Nie tylko dla miłośników historii uzbrojenia.

Ponadto:

1. „Stąpanie po grudzie” - rozważania prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Emerytów i Rencistów Wojskowych płk. Ryszarda Maluty związane z działalnością Fundacji w okresie pandemii koronawirusa.
   2. „Noworoczne postanowienia artystów” - oczekiwania ludzi kultury i sztuki związane z Nowym Rokiem.
    3. „Gry i zabawy żołnierzy swawolnych” - płk Henryk Budzyński, z przymrużeniem oka, przypomina jak w przeszłości zabawiali się żołnierze, gdy mieli za dużo czasu.
   4. „W oczekiwaniu na szczepionkę” - niezmordowany płk lek. Piotr Białokozowicz radzi na co należy zwrócić w okresie pandemii koronawirusa. Lektura obowiązkowa.

a także:

1. Ludzie Związku    
     2. Kącik kulturalny
     3. Kalejdoskop z życia Związku
     4. Wspomnienia o tych, którzy odeszli na wieczną wartę.

Zachęcamy Czytelników i Sympatyków „Głosu Weterana i Rezerwisty” do dzielenia się z nami swymi wspomnieniami i przemyśleniami. Najciekawsze znajdą miejsce na łamach „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Wydawca
     GWIR Sp. z o.o.