Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

„Głos Weterana i Rezerwisty”

 

ZWIASTUN

„Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 8 (374) Sierpień 2020 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Serdecznie zapraszamy do sierpniowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:

1. „Bitwa 1920 - fenomen intelektu wojskowego” - rozważania i propozycje Redaktora Naczelnego związane z 100. rocznicą „Bitwy Warszawskiej”. Warte zastanowienia.
    2. „Bitwa Warszawska 1920” - gen. Puchała w kolejnym artykule  przedstawia okoliczności, przebieg i rezultat bitwy, która zadecydowała o losie Polski. Dla miłośników historii i nie tylko.
   3. „Aktualne problemy polskiej racji stanu” - ciekawe opracowanie płk. prof. dr. hab. Kazimierza Łastawskiego przybliżające najważniejsze zagadnienia tego problemu. Warto przeczytać.
   4. „Co po wyborach” - analiza i prognoza płk. Henryka Budzyńskiego  rozwoju  sytuacji po wyborach prezydenckich. Do zastanowienia.
   5. „Glos w dyskusji przedzjazdowej” - ppłk Zbigniew Drozdek zaprasza do dyskusji przed XII Krajowym Zjazdem Delegatów. Lektura obowiązkowa.

Ponadto

1. „Solidarność i bylejakość” - uwagi prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym dotyczące wniosków o pomoc. Do zastanowienia.
   2. „Niepokoje w Stanach Zjednoczonych” - ocena sytuacji w USA przez prof. Longina Pastusiaka. Nie wymaga rekomendacji.
   3. „Samotność osób starszych” - płk lek. Piotr Białokozowicz radzi seniorom jak dawać sobie radę z problemami starości.  Nie tylko dla seniorów.
   4. „Zdrowy żołnierz, dzielny żołnierz” - płk Henryk Budzyński, z przymrużeniem oka, wyjaśnia co w niedawnej przeszłości decydowało o  zdrowiu żołnierzy i sile bojowej wojska.

a także:

1. Ludzie Związku.
     2. Kalejdoskop - z życia Związku.
     3. Kącik kulturalny.
     4. Odeszli na wieczną wartę.

Zachęcamy Czytelników i Sympatyków Głosu Weterana i Rezerwisty do dzielenia się z nami swymi przemyśleniami. Najciekawsze znajdą miejsce na łamach „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Wydawca
     GWIR Sp. z o.o.